نمایش همه
 • سرطان خون لوسمی امروز ۰۹:۰۶

  فیلم/ سرطان خون چیست؟

 • قاسم جان بابایی دیروز ۱۸:۵۰

  معاون درمان وزارت بهداشت در گفتگو با سلامت آنلاین تاکید کرد:

  رفع کمبودهای درمانی خوزستان؛ مهمترین رویکرد وزارت بهداشت

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه سفر خود به اهواز و شهرهای تابعه گفت: نوسازی و توسعه فضای فیزیکی برخی بیمارستان‌ها، بررسی سطح امکانات درمانی و نحوه خدمات رسانی به مردم، مهمترین رویکرد وزارت بهداشت است تا با یک سیاست‌گذاری مناسب، مشکلات موجود مرتفع شوند.

 • حوادث تصادف رانندگی واژگونی اتوبوس دانش آموزان اردوی دانش آموزی هرمزگان دیروز ۱۴:۴۶

  اعتبارات درمان رایگان مصدومان ترافیکی، در دسترس نیست

  سلامت آنلاین- رئیس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت، نسبت به به عدم پرداخت هزینه درمان رایگان مصدومان ترافیکی از سوی بیمه‌های تجاری، انتقاد کرد.

 • توریسم درمانی دیروز ۱۴:۳۵

  دلالان؛ ترمز توسعه صنعت گردشگری سلامت

  سلامت آنلاین- معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در تلاشیم صنعت گردشگری سلامت را در کشور توسعه دهیم، گفت: متاسفانه در بخش گردشگری سلامت، دلالانی رشد کرده اند که منجر به آسیب هایی به گیرندگان خدمت در زمینه گردشگردی سلامت شده است.

 • معاون بهداشت علیرضا رئیسی سیستان و بلوچستان دیروز ۱۴:۲۶

  معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

  تداوم دستاوردهای بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان

  سلامت آنلاین- معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تداوم دستاوردهای بهداشت و درمان در استان سیستان و بلوچستان گفت: دستاوردهای بهداشت و درمان در این استان، حاصل تلاش های شبانه روزی و مجاهدت های دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان است.

 • سکته مغزی لخته شدن خون دیروز ۱۲:۱۳

  چه کسانی مستعد لخته شدن خون در رگهایشانند؟

  سلامت آنلاین- برخی افراد در میان زنان و مردان احتمال بیشتری دارد که در معرض خطر لختگی خون درون رگهایشان باشند. این لختگی باعث مشکلاتی از قبیل خطر ابتلا به سکته می‌شود.

 • استیکر پوستی ماوراء بنفش دیروز ۱۲:۰۹

  برچسب پوستی برای آگاهی از میزان لازم نور خورشید

  سلامت آنلاین- یک شرکت آرایشی استیکر پوستی ماوراءبنفشی ساخته است که کفایت در معرض نور خورشید بودن را به کاربر آن اطلاع می‌دهد.

 • محمد باسط درازهی دیروز ۱۲:۰۹

  گفتگوی سلامت آنلاین با یک عضو کمیسیون آموزش مجلس:

  تامین بودجه پایدار نظام سلامت، وظیفه دولت و مجلس است

  سلامت آنلاین- یک عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول سلامت باعث ایجاد توازن و عدالت در دسترسی شهرهای مختلف کشور به امکانات بهداشتی و درمانی شد، تاکید کرد: ضمانت تداوم این خدمات به تخصیص اعتبارات پایدار بستگی دارد که دولت و مجلس باید از یک یا چند منبع، بودجه موردنیاز نظام سلامت را تامین کنند.

 • سیدمحمد هادی ایازی دیروز ۱۲:۰۶

  معاون اجتماعی وزیر بهداشت هشدار داد:

  تبعات گسترش پوشش بیمه‌ای بیماران خاص، بدون افزایش بودجه

  سلامت آنلاین- معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، بیماران متابولیک، ام اس، پروانه ای و اوتیسم زیر پوشش بیمه ای بیماران خاص و صعب العلاج قرار گرفتند اما بودجه این بیماران افزایش نیافته و مشکل آفرین است.

 • نمک دیروز ۱۲:۰۴

  رژیم غذایی پرنمک، خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که رژیم غذایی پرنمک مغز را از اکسیژن محروم می‌کند و موجب ابتلا به آلزایمر می‌شود.

 • پرخوری فست فود غذا خوردن مردان دیروز ۱۱:۲۱

  بلایی که فستفودها و غذاهای ناسالم، بر سر سیستم ایمنی بدن می‌آورند

  سلامت آنلاین- مصرف فست فودها و غذاهای ناسالم به اندازه بیماری های خطرناک، تهدید کننده زندگی افراد است. دانشمندان کشف کرده‌اند که این گونه غذاها همانند زمانی که بدن دچار بیماری سختی می‌شود، در سیستم ایمنی بدن اختلال و آشفتگی ایجاد می‌کنند.

 • علی اصغر یوسف نژاد دیروز ۱۱:۱۵

  سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین خبر داد:

  تصویب بودجه جداگانه‌ برای بیماران خاص در کمیسیون تلفیق

  سلامت آنلاین- سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به چگونگی تامین اعتبار برای پرداخت بخشی از خدمات دارویی بیماران پروانه‌ای، ام اس، اوتیسم و نازایی با توجه به کمبود منابع مالی گفت: اعتبارات جداگانه‌ای برای پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی بیماران خاص در بخش سلامت تعریف شده است و مجلس مراقب است بدون اعتبار مالی در مردم توقعی ایجاد نکند.

 • پدیده نجومی ماه نو آسمان کره ماه سحرگاه صبح دیروز ۱۰:۴۴

  وقوع پدیده نجومی «ماه نو»

  سلامت آنلاین- کارشناس نجوم از رویداد ماه نو خبر داد و گفت: سحرگاه امروز، ماه و خورشید در یک امتداد قرار گرفتند و پدیده نجومی «ماه نو» پدیدار شد.

 • چشم دیروز ۱۰:۳۵

  ۵ توصیه برای حفظ سلامت چشم‌ها

  سلامت آنلاین- چشم‌ها نقش مهمی در سلامت انسان بازی می‌کنند و اقدامات بسیاری وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان سلامت این عضو مهم و حساس را تضمین کرد.

 • قند و شکر دیروز ۱۰:۳۱

  اثرات مخرب شکر بر مغز

  سلامت آنلاین- اثرات منفی شکر فقط در خطر ابتلا به دیابت و بروز بیماری‌های قلبی و عروقی خلاصه نشده است. مغز نیز به طور مستقیم تحت این تاثیرات مخرب قرار دارد.

 • سال 97 دیروز ۱۰:۲۲

  سال ۹۷ کی تحویل می‌شود و چند تعطیلی دارد؟

  سلامت آنلاین- آغاز و پایان سال ۱۳۹۷ با میلاد امیرالمؤمنین (ع) مقارن شده است. سال قمری به‌طور متوسط ۳۵۴ روز و سال شمسی، ۳۶۵ روز است. همین اختلاف ۱۱ روزه طول سال شمسی و قمری است که سبب می‌شود ماه‌های قمری روی تقویم شمسی جابه‌جا شوند و در برخی سال‌های شمسی، یک مناسبت قمری دو بار تکرار شود.

 • داروخانه نسخه دیروز ۱۰:۲۱

  عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت تاکید کرد:

  اهمیت حیاتی بررسی عوارض دارویی در ایران

  سلامت آنلاین- عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت با اشاره به اهمیت حیاتی بررسی عوارض دارویی در ایران، ابراز امیدواری کرد که بزودی شاهد آن باشیم که ایران بتواند هسته مرکزی «فارماکواپیدمیولوژی» در غرب آسیا شود.

 • مکنده ماهی دیروز ۱۰:۱۹

  ترمیم آسیب نخاعی با الهام از ژن‌های یک نوع ماهی

  سلامت آنلاین- محققان دریافته‌اند پستانداران ژن‌های مشترکی با نوعی ماهی (مکنده ماهی) دارند که می‌تواند برای ترمیم نخاع کاربردی باشد.

 • اعصاب نورونهای عصی مغز دیروز ۱۰:۱۳

  شبکه‌های عصبی مغز افراد خلاق اتصالات قوی‌تری دارند

  سلامت آنلاین- محققان دانشگاه هاروارد دریافتند مغز افراد بسیار خلاق در سه ناحیه دارای اتصالات بیشتری در مقایسه با مغز سایرین است. همچنین مغز این افراد قادر است برخی نواحی مغز را به صورت هماهنگ با یکدگیر فعال کند.

 • روغن کنجد دیروز ۱۰:۱۰

  مصرف دانه کنجد منجر به تقویت سلامت بدن می‌شود

  سلامت آنلاین- دانه کنجد علاوه بر آنکه در آشپزی مورداستفاده قرار می‌گیرد، از نظر طب سنتی نیز دارای خواص متعدد تغذیه‌ای و دارویی است و استفاده از آن سبب افزایش سلامت بدن، بهبود وضعیت پوست و مو، کمک به جریان بهتر خون و کاهش التهاب مفاصل، استخوان‌ها و ماهیچه‌ها می‌شود.

 • دستگاه تاکردن لباس دیروز ۱۰:۰۴

  ساخت دستگاهی برای تاکردن لباس‌ها

  سلامت آنلاین- بسیاری از افراد اظهار می‌کنند یکی از کارهای خسته‌کننده تاکردن لباس‌هاست. بتازگی وسیله‌ای به نام فولدی‌میت (FoldiMate) ساخته شده که لباس‌ها را در عرض ۱۰ ثانیه تا می‌کند.

 • مصدومان زلزله غرب کشور دیروز ۱۰:۰۴

  سلامت آنلاین گزارش می‌دهد

  چرا «بحران‌» ما را مدیریت می‌کند؟!

  سلامت آنلاین- در کشوری که چهار گوشه‌اش از شمال تا جنوب از شرق تا غرب روی گسل زلزله است و برف و کولاک و سیل و طوفان هم بی‌هوا به جان و مال مردم شبیخون می‌زند، یک مدیریت بحرانِ جاندار حرف اول و آخر را می‌زند، اما مدیریت بحران در ایران معمولا به شکل موازی و با کارایی ضعیف در بین دستگاه های مختلف در جریان است که همین مساله در زلزله کرمانشاه نیز مشهود بود.

 • عباس‌علی پوربافرانی دیروز ۱۰:۰۳

  تاکید عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  تامین سلامت جامعه پول می‌خواهد

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، توجه به حوزه سلامت را مهمترین و اصلی‌ترین اولویت کشور دانست و تاکید کرد: تامین سلامت مردم نیازمند سرمایه‌گذاری و تخصیص منابع پایدار است که این مهم جز با همت دولت و نظارت مجلس میسر نخواهد شد.

 • تنگی نفس درد قفسه سینه سکته حمله قلبی بیماری آسم مشکلات تنفسی دیروز ۰۹:۵۸

  یائسگی زودرس خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد

  سلامت آنلاین- نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد زنانی که پیش از موعد یائسه می‌شوند با خطر بیشتر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی روبرو هستند.

 • حادثه حوادث مرگ خودکشی اعدام طناب دار حلق آویز دیروز ۰۹:۵۵

  اشک‌های دختر ۷ ساله پای چوبه‌دار: پدرم را ببخشید

  سلامت آنلاین- مرد جوانی که درجریان نزاع خیابانی، ناخواسته دوست جوانش را به قتل رسانده بود، سحرگاه دیروز و پس از آخرین وداع با خانواده‌اش پای چوبه دار رفت .

 • عطسه سرماخوردگی آنفلوآنزا دیروز ۰۹:۵۱

  جلوی عطسه را نگیرید؛ خطر پارگی جنجره را در پیش دارد

  سلامت آنلاین- پزشکان پیشتر هشدار داده بودند که جلوگیری از عطسه کردن ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی در مجاری گوش و حتی پارگی پرده شنوایی شود اما با مراجعه مردی به اورژانس، مشخص شده احتمال پارگی حنجره و آسیب به نواحی گلو نیز در صورت چنین اقدامی بعید نیست.

 • علیم یار محمدی دیروز ۰۹:۱۸

  عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با سلامت آنلاین:

  چتر حمایت طرح تحول سلامت نباید از سر مردم برداشته شود

  سلامت آنلاین- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه چتر حمایت طرح تحول سلامت نباید از سر مردم برداشته شود، گفت: طرح تحول سلامت به دلیل کاهش هزینه‌های درمانی و تخصیص انواع امکانات پزشکی به نقاط مختلف کشور، چتری بر سر مردم و بویژه محرومان جامعه افراشته است که تداوم این حمایت به یک بودجه پایدار نیاز دارد.

 • خالکوبی تتو تاتو دیروز ۰۹:۰۳

  یک متخصص پوست در گفتگو با سلامت آنلاین هشدار داد:

  عوارض درمان ناپذیر «خالکوبی» در مراکز زیرزمینی

  سلامت آنلاین- یک متخصص پوست با اشاره به اینکه تتو زدن به شیوه غیر بهداشتی، عوارض خطرناک و گاه غیرقابل درمانی به همراه دارد، نسبت به انجام خالکوبی در مراکز غیر بهداشتی زیرزمینی با استفاده از مواد نامناسب و توسط افراد غیر متخصص هشدار داد.

 • پروژه کشوری ایرانوم رضا ملک زاده ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۳:۴۶

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد:

  امید به درمان ١٠ هزار معلول تا ۵ سال آینده

  سلامت آنلاین- معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه تا پنج سال آینده باید بتوانیم ١٠ هزار معلول را در کشور درمان کنیم، گفت: یکی از مواردی که در آینده اتفاق می افتد، درمان بیماری هموفیلی با روش ژن ادیتینگ است و نه تنها بیماران هموفیلی بلکه بیش از ٣٠٠ میلیون معلول در دنیا منتظر این درمان ها هستند.

 • سعید دهقانی مهندس عرشه سانچی ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۳:۴۴

  پدر مهندس ۲۴ ساله عرشه نفتکش سانچی:

  ۵ روز سوختن سانچی برای ما کابوسی ناتمام است

  سلامت آنلاین- پدر دریانورد جانباخته نفتکش سانچی گفت: غروب زود هنگام عمر فرزندم تلخ‌ترین و ماندگارترین خاطره زندگی خود و همسرم است.