شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱

سرپرست اورژانس کشور اعلام کرد:

آمادگی ۱۷ هزار نیروی اورژانس برای ارائه خدمت در عید فطر

هلیکوپتر امداد و نجات بالگرد اورژانس هوایی

سلامت آنلاین- سرپرست اورژانس کشور گفت: برای ایام عید فطر، در هر شهری براساس شرایط همان شهر، تعداد مشخصی تیم اورژانس درنظر گرفته شده و این تیم ها جانمایی شده اند؛ طوری که در مجموع حدود ۱۷ هزار نفر از نیروهای اورژانس، خدمات فوریت های پزشکی ایام عید فطر را برعهده دارند.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر پیرحسین کولیوند، درخصوص برنامه های  اورژانس در ایام عید فطر گفت: در ایام عید فطر، تیم های فوریت پزشکی در حالت آماده باش هستند و علاوه بر فعالیت هایی که به صورت روتین انجام می دهند، آمبولانس ها، اتوبوس آمبولانس ها و موتور آمبولانس ها در محل های اقامه نماز عید فطر، استقرار خواهند داشت.

سرپرست اورژانس کشور گفت: با توجه به اینکه ایام عید، تعطیل است و مردم به سفر می روند، پوشش جاده ای اورژانس نسبت به روزهای عادی بیشتر است.

کولیوند با بیان اینکه درمجموع حدود ۴۵۰۰ دستگاه آمبولانس و ۲۲۰۰ پایگاه ثابت مستقر خواهند بود، تصریح کرد: در سطح شهر تهران نیز، ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۶ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه موتور آمبولانس تدارک دیده شده است و همچنین خودروهای فرماندهی در محل حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه به جز محل های اقامه نماز عید فطر، در میادین و معابر نیز تمهیدات اورژانس وجود خواهد داشت، اضافه کرد: علاوه بر پایگاه های ثابت که با آغاز طرح تابستانی ایجاد شده اند، تعدادی پایگاه دیگر در جاده ها تدارک دیده شده است که خدمات امدادی به مسافران ارائه می دهند.

سرپرست اورژانس کشور  از آماده باش ۳۲ پایگاه اورژانس هوایی خبر داد و گفت: همکاران ما در اورژانس هوایی،  مصدومانی را که آسیب های جدی تری دیده اندرا  ضمن ارایه خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل می کنند .

کولیوند با تاکید بر این که حضور اورژانس در نجات جان بیماران و مصدومان نقش زیادی دارد، گفت:  از ابتدای از طرح تحول سلامت تا کنون، حدود ۱۶ هزار نفر مصدوم از طریق اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل  شده اند. (وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.