شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹

با پرداخت حدود ۹/۵ میلیون دلار، در مدار زمین اقامت کنید

انتشار آگهی پذیرش مهمان در نخستین هتل لوکس فضایی

هتل فضایی اوریون اسپن

سلامت آنلاین- یک استارتاپ موسوم به اوریون اسپن (Orion Span) در سیلیکون‌ولی، با انتشار آگهی پذیرش مهمان در اولین هتل لوکس فضایی اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی این اقامتگاه مسافری شیک و مجلل را در مدار زمین قرار دهد و علاقه‌مندان به سفرهای فضایی و اقامت در آن می‌توانند با پرداخت ۸۰ هزار دلار مبلغ اولیه یکی از اتاقهایش را رزرو کنند.به گزارش سلامت آنلاین، در این آگهی اشاره شده که مبلغ مذکور بخشی از هزینه اقامتی ۱۲ روزه است که با این حساب ۹/۵ میلیون دلار برای هر نفر می‌شود.
فرانک بانگر، مدیر Orion Span گفت: تجربهٔ عمیق زندگی همچون فضانوردان، بازدیدهای فضایی، گشت‌وگذار در مدار زمین و لذت تماشای خورشید و بسیاری برنامه‌های متنوع از جمله سرگرمی‌های در نظر گرفته شده در این تور ۱۲ روزه است و در پایان مسافران به خانه باز خواهند گشت.

بانگر اضافه کرد: ساخت‌وساز یک واحد از ایستگاه ایرورا که به طور همزمان ظرفیت جا دادن ۴ مهمان و ۲ خدمه برای اطمینان از مرتب بودن همه موارد آسایش مسافران را دارد، از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

این اولین باری نیست که مردم عادی به فضا می‌روند. بین سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ میلادی هم ۷ تن سوار بر راکتهای سویوز (Soyuz) ساخت روسیه برای مدتی کوتاه به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کردند. یکی از آن مسافران، یک کارآفرین و توسعه‌دهندهٔ بازیهای ویدیوئی بود که اعلام کرد سال ۲۰۰۸ برای اقامتی دوهفته‌ای در ISS (ایستگاه فضایی بین‌المللی) ۳۰ میلیون دلار پرداخت کرده است و از شکل‌گیری چنین برنامه‌هایی استقبال کرده، آنها را در زمینه شروع مبادلات تجاری در حوالی مدار زمین مهم می‌پندارد. (سلامت آنلاین/ ترجمه: زری حسین‌زاده)