یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲

احداث ساختمانی در هلند با استفاده از زباله

ساختمان سازه زباله

سلامت آنلاین- ساکنان آیندهوون در هلند برای ساخت یک سازه نوین به نام «پاویلیون مردم» همکاری می‌کنند؛ قرار است این سازه با استفاده از زباله‌های اهدایی شهروندان ساخته شود.به گزارش سلامت آنلاین، نیواطلس نوشت: افراد با اهدای زباله های خود و قرض دادن مواد ساختمان سازی به Bureau SLA و Overtreders Wدر این فرایند شرکت می کنند. جالب آنکه مواد به امانت گرفته شده در پایان به صاحبانشان عودت داده می شود.
«پاویلیون مردم» سال گذشته برای هفته طراحی هلند ارائه  شد. روی این سازه یک سقف شیشه ای قرار دارد و نمای بالایی آن از کاشی های رنگی پلاستیکی ساخته  می شود. این کاشی ها از بازیافت زباله های خانگی ساکنان آیندهوون تهیه می شود.
کفپوش ساختمان نیز از مواد دورریز تهیه می شود. این سازه از بلوک های سیمانی ساخته می شود. نوردهی، گرمایش و تمام عناصر داخلی آن نیز از تامین کنندگان و ساکنان محلی قرض گرفته می شود.
از آنجا که همه جزییات ساختمان امانی است و بعدا به صاحبانشان عودت داده می شود، بنابراین نمی توان  آنها را به هم چسباند یا سوراخ کرد. به همین منظور  ۳۵۰ ستون فولادی برای سرپا نگهداشتن آن استفاده می شود. مساحت کل ساختمان ۲۵۰ متر مربع تخمین زده می شود. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.