یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

قوطی کوچکی برای جلوگیری از غرق شدن

قوطی نجات غریق

سلامت آنلاین- ابزار تازه‌ای به منظور جلوگیری از غرق شدن افراد طراحی شده که «وان آپ» نام دارد و از نظر ظاهری تفاوتی با یک قوطی نوشابه کوچک ندارد، اما زمانی که به داخل آب پرتاب می‌شود بسرعت حجم آن افزایش یافته، به یک سطح شناور قابل اتکا تبدیل می‌شود.به گزارش سلامت آنلاین، دیجیتال ترندز نوشت: کمتر کسی به این فکر می‌افتد که با استفاده از یک بطری ساده کوچک بتوان کاری کرد که وسایل غریق نجات انجام می‌دهند.
نکته مهم این است که کل این فرایند تنها چند ثانیه به طول می انجامد تا فردی که در آب غوطه ور است بتواند به سرعت از این وسیله برای نجات خود استفاده کند. مدیر شرکت سازنده این ابزار می گوید وان آپ به محض تماس با آب در عرض دوثانیه باز می شود و وزن کم، قابل حمل بودن و امکان پرتاب آسان از جمله مزایای آن محسوب می شود.
افراد در زمان سفر به کنار دریا یا دریاچه ها می توانند این قوطی کم حجم را به راحتی به همراه ببرند و در صورت وقوع حادثه غیرمترقبه با پرتاب آن به درون آب جلوی غرق شدن افراد را بگیرند. وان اپ می تواند افرادی با حداکثر وزن ۱۵۰کیلوگرم را نجات دهد و قرار است در ابتدای تابستان با قیمت ۵۰ دلار روانه بازار شود. (مهر)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.