چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹

در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران و رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

همه باید از طرح تحول سلامت مراقبت کنیم

طرح تحول نظام سلامت

سلامت آنلاین- در دیدار نوروزی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، اعضای هئیت مدیره و معاونین سازمان با رئیس مجلس شورای اسلامی بر تشکیل و فعال بودن کارگروه بیمه سلامت به منظور رفع مشکلات این سازمان و مراقبت از طرح تحول سلامت تاکید شد.

به گزارش سلامت آنلاین مهندس طاهر موهبتی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال ۹۶ و اقدامات پیش روی در سال جاری، گفت: این سازمان حذف دفترچه در بخش بستری ۱۲۸ بیمارستان در کشور را به طور جدی آغاز کرده است. 
وی رفع همپوشانی را از دیگر اقدامات سال ۹۷ برشمرد و افزود:  این سازمان همپوشانی‌هایی با سازمان‌های بیمه‌گر از جمله سازمان تامین‌اجتماعی دارد که با اقدامات صورت گرفته از اسفند ماه سال ۹۶ تلاش کردیم از همپوشانی‌های جدید جلوگیری کنیم و در سال جاری نیز این اقدامات را به طور جدی ادامه خواهیم داد.
موهبتی همچنین مدیریت منابع و مصارف، ارتقاء کیفیت خدمات و استقرار سازمان الکترونیک را از دیگر اقدامات این سازمان در سال جاری برشمرد و گفت: مهمترین تصمیم بیمه سلامت در سال جاری این است که براساس سقف اعتبارات خرید خدمت خواهد کرد که اقدام دشواری بوده و با همکاری شرکای کاری و دانشگاه‌های علوم پزشکی امکان‌پذیر است. 
وی بیان کرد: اقدامات و برنامه‌های سازمان بیمه سلامت ایران به نحوی انجام خواهد شد که آسیبی به بیمه شدگان از نظر کیفیت و کمیت خدمات نرسد و توجه به این موضوع اولویت اول سازمان است. 
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز از اقدامات و تصمیمات اخیر سازمان بیمه سلامت استقبال و بر تداوم اجرای آن تاکید کرد و گفت: مجلس نهایت تلاش خود را برای همراهی و کمک به حوزه سلامت انجام خواهد داد. 
وی بر تشکیل و فعال بودن کارگروه بیمه سلامت به منظور رفع مشکلات این سازمان تاکید کرد و افزود: تامین بودجه مورد نیاز به بیمه سلامت و تخصیص آن یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود.
وی به مخاطره افتادن طرح تحول سلامت را یکی از مهمترین دغدغه ها عنوان کرد و افزود: سلامت مساله حیاتی در کشور محسوب می‌شود که باید چارچوب آن را مشخص کنیم و مراقب باشیم که این طرح با قوت ادامه یابد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.