جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

تاکید وزیر بهداشت بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت

سازمان بیمه سلامت

سلامت آنلاین- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر ایجاد نشدن بدهی جدید در بیمه سلامت، گفت: فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یافته و سازو کاری تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد.

به گزارش سلامت آنلاین، دکتر سید حسن هاشمی با بیان این مطلب افزود: موضوع بیمه، موضوع بسیار مهمی است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاها را نیز با خود همراه کنیم. مدیریت در هزینه و کیفیت، اولویت‌ اقداماتی است که باید در بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: لازم است برای جلوگیری از انجام خدمات غیر ضروری، بازنگری و بحث الکترونیکی شدن فعالیتها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.

دکتر هاشمی اظهار کرد: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه ای بیمه ها،  باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد و این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد، بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی های خود را جبران کرده و از تجربه دیگر کشورها بهره مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

وزیر بهداشت با بیان این که بودجه ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده است واقعی نیست، افزود: یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با وجود این، امیدوارم که دولت و مجلس حمایت کنند  که بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم و همچنین امیدواریم سال ۹۷ سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان گفت: باید بحث الکترونیکی شدن فعالیتها با سرعت و دقت کافی دنبال شود.(وبدا)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.