• راه‌های مقابله با مسمومیت و مارگزیدگی در سفرهای نوروزی ۱۳۹۷-۰۱-۰۳ ۱۲:۱۱

  راه‌های مقابله با مسمومیت و مارگزیدگی در سفرهای نوروزی

  سلامت آنلاین- تعطیلات عید بازار سفرهای نوروزی را گرم می‌کند، اما هر سفری ممکن است با خطرهایی همراه باشد؛ از خطر مسمومیت‌های گوارشی و اسهال مسافران گرفته تا خطر زنبورگزیدگی، عقرب‌گزیدگی و حتی مارگزیدگی، اما با رعایت برخی نکات می توان از این خطرات جلوگیری کرد .

 • توصیه به مسافران نوروزی: آب چشمه‌ها را مصرف نکنید ۱۳۹۷-۰۱-۰۳ ۱۱:۴۹

  توصیه به مسافران نوروزی: آب چشمه‌ها را مصرف نکنید

  سلامت آنلاین- سرپرست دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با بیان اینکه آب‌هایی که در طول مسیر به صورت نهر و چشمه جاری شده‌اند، اغلب آلودگی میکروبی دارند و یا به انواع تخم انگل‌ها آلوده شدند، گفت: بهتر است خانواه‌ها برای شستن ظروف و لیوان‌های مورد استفاده در طول سفر از آبی که از منزل با خود آورده‌اند، استفاده کنند.

 • توصیه‌های تغذیه‌ای در ایام نوروز ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۶:۳۲

  توصیه‌های تغذیه‌ای در ایام نوروز

  سلامت آنلاین- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به توصیه‌های تغذیه‌ای در ایام نوروز، توصیه کرد: بهتر است، غذاها به صورت بخارپز، آب پز و تنوری طبخ شود.

 • ارتباط رعایت قوانین رانندگی با میزان ابتلا به صرع ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۴:۴۲

  ارتباط رعایت قوانین رانندگی با میزان ابتلا به صرع

  سلامت آنلاین- رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های صرع دانشگاه مونستر آلمان گفت: یکی از مهمترین عوامل افزایش صرع در ایران را شاید باید آمار بالای تصادفات رانندگی دانست.

 • حذف پای سوم از بدن کودک ۱۱ ماهه چینی +تصاویر ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۴:۲۹

  حذف پای سوم از بدن کودک ۱۱ ماهه چینی +تصاویر

  سلامت آنلاین- در نمونه‌ای نادر، جراحان در یکی از بیمارستانهای شانگهای، پسربچه ۱۱ ماهه‌ای را برای حذف اندام اضافی تحت عمل جراحی قرار دادند که با یک پای اضافه به دنیا آمده بود.

 • هشدار: احتمال افزایش ابتلا به بیماریهای کبدی با مصرف بیشتر گوشت ۱۳۹۷-۰۱-۰۲ ۱۲:۳۵

  هشدار: احتمال افزایش ابتلا به بیماریهای کبدی با مصرف بیشتر گوشت

  سلامت آنلاین- صرفنظر از وابستگی بیماریهای چون ابتلا به سرطان، آسیب رسیدن به قلب و افزایش سطوح کلسترول و فشار خون بالا، تحقیقی تازه نشان داده است که رژیم غذایی مبتنی بر مصرف گوشت ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های کبدی را نیز افزایش دهد.

 • توصیه به والدین: نگذارید کودکان به «ماهی قرمز» دست بزنند ۱۳۹۷-۰۱-۰۱ ۱۲:۲۷

  توصیه به والدین: نگذارید کودکان به «ماهی قرمز» دست بزنند

  سلامت آنلاین- یک کارشناس بهداشت‌محیط با اشاره به وجود عوامل بیماری‌زای بسیار از جمله سالمونلا در فضله ماهی‌قرمز، هشدار داد: والدین به طور جد از نزدیک‌شدن کودکان به تنگ‌ماهی و دست‌زدن به آب آن خودداری کنند.

 • خطرات مصرف آجیل‌های کهنه ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۴۳

  خطرات مصرف آجیل‌های کهنه

  سلامت آنلاین- عضو هیات علم دانشکده تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: متاسفانه فروش فله ای آجیل ها، عرضه آجیل های کهنه را راحت تر می کند . اینگونه آجیل ها سمومی دارند که برخی از این سم ها سرطان زا هستند.

 • جوجه کباب‌های طعم‌دار فله را مصرف نکنید ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۱۱:۳۵

  توصیه به مسافران نوروزی

  جوجه کباب‌های طعم‌دار فله را مصرف نکنید

  سلامت آنلاین- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه فروشگاه هایی که مواد خام دامی فرآوری می کنند، باید مجوزداشته باشند، گفت: مردم جوجه کباب های طعم دار فله مصرف نکنند، زیرا اغلب جوجه کباب های طعم دار، با سس ها و پودرهای فاقد مشخصات فرآوری می شود.

 • راهکارهای سفری ایمن برای سالمندان ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۰۹:۱۲

  راهکارهای سفری ایمن برای سالمندان

  سلامت آنلاین- سالمندان پیش از سفر باید از سلامت خود اطمینان حاصل و با پزشک‌شان مشورت کنند، بنابراین مسافرت سالمندان به وضعیت سلامت و درمان آنها بستگی دارد. مهم است که سالمندان هم پیش از سفر و هم در زمان سفر برای مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. رعایت برخی نکات سفر را برای افراد سالمند و خانواده‌هایشان لذت‌بخش‌تر می‌کند.